Kim jesteśmy?
Jesteśmy mamami osób z niepełnosprawnościami, kobietami z doświadczeniem biznesowym, osobami działającymi społecznie. Mamy kompletnie różne osobowości i temperamenty, ale połączyły nas wspólne idee:
- Chęć niesienia pomocy innym mimo własnych życiowych trudności
- Brak zgody na izolację społeczną osób z niepełnosprawnościami
- Przekonanie, że często wystarczy jeden mały gest, aby zadziało się dużo dobrego
- Wiara, że nauka empatii i zrozumienia od najmłodszych lat uczyni cuda w dorosłym życiu
Nasza historia
Naszą historię najlepiej opowiedzą zdjęcia i opisy wspólnych działań. Te wspomnienia to nasza radość i moc na przyszłość. Zapraszamy do zakładki „Nasze Akcje”
A dla osób, które chcą wiedzieć więcej trochę więcej informacji o Fundacji poniżej.
Skąd się wzięła nazwa fundacji?
AKACJA przyszła do nas sama pewnego wiosennego dnia. Po prostu pojawiła się podczas dyskusji nad nazwą i nie dawała nam spokoju. Zaczęłyśmy drążyć temat…
Słowo AKACJA pochodzi z języka greckiego i oznacza NIEWINNOŚĆ. Symbolizuje komunikację, sferę intelektu, twórczość, nieśmiertelność, zmartwychwstanie.
Historia akacji sięga zamierzchłej przeszłości. Już w Tekstach Piramid znajdujemy stwierdzenie, iż Horus wyłonił się z drzewa akacjowego.Wśród Arabów uważana była za drzewo święte.Według Biblii to akacja była budulcem Arki Przymierza. Ostatecznie przekonała nas informacja, że akacja występuje w ikonografii symbolicznej najczęściej w kontekście „dawania życia”…
… a Fundacja AKACJA ma dawać
lepsze życie!
Fundatorki
Agnieszka
Lewandowska
Fundatorka, Prezes Zarządu
Finanse, logistyka, zarządzanie to jej atuty, które potrafi doskonale wykorzystać w budowaniu mocy Akacji. Ponieważ cierpi na syndrom ABZ (absolutnego błyskawicznego zaangażowana) bywa często w dużym niedoczasie. Spotkania z ludzi i jazda rowerem pozwalają jej naładować system nerwowy pozytywną energią. Jak przystało na osobę lubiącą nowe smaki chętnie podróżuje i … zdobywa wiedzę. Jej bliźniaczki Aniela i Natalia twierdzą, że mama bywa pozytywnie szalona.
Do Akacji wnosi:
zaraźliwą energię, realną wizję
i ludzki profesjonalizm
Jako współwłaścicielkę firmy z branży lotniczej i miłośniczkę podróży możecie ja spotkać w przestworzach od morza do morza. Mimo, że woda jest jej żywiołem (uwielbia żeglarstwo) to jeśli jest taka potrzeba przenosi góry. Na drugie imię mogłaby mieć Empatia. Z synami Szymonem i Mateuszem potrafi rozmawiać o wszystkim i do tego w różnych językach, szczególnie alternatywnych (AAC)
Do Akacji wnosi:
moc spokoju, odwagę, figlarne pomysły i wiarę w ludzi
Beata
Niewiarowska
Fundatorka
Urszula Dymek
Fundatorka
Po wieloletniej pracy w dziale HR w dużej firmie można spokojnie powiedzieć, że nic co ludzkie nie jest jej obce. FBI mogłoby z nią konkurować w szybkości dotarcia do wskazanej osoby. Pełna intrygujących sprzeczności najlepiej odpoczywa śmigając bladym świtem w pustym basenie lub spędzając wieczory w towarzystwie licznych przyjaciół. Jej synowie Bartek i Kuba, jak i każdy w potrzebie, są zawsze czule i z ogromną uważnością przez nią zaopiekowani.
Do Akacji wnosi:
wdzięk i bezpretensjonalność,
liczną sieć kontaktów,
poukładany świat
Parę lat temu wyczarowałaby dla Was wnętrze marzeń. Dzisiaj czaruje ludzi wokoło opowiadając im o Akacji i jej działaniach. Potrafi z wrodzoną elegancją okiełznać niesfornego rumaka jak i niesprzyjającą rzeczywistość. Mistrzyni małych cudów zwłaszcza tych kulinarnych. Pasją do odkrywania nieznanych miejsc i nowych smaków zaraziła swoje dzieci Karolinę i Dawida.
Do Akacji wnosi:
kobiecą klasę, mądrość życiową, wrażliwość
Anna Piechna
Fundatorka